FEFSAD - Sahne fotoğrafçılığı atölyesi
FEFSAD - Sahne fotoğrafçılığı atölyesi

Fotoğraflar: Gökhan Korkmazgil

FEFSAD olarak bu yılın ilk atölyesini 6 – 7 ve 9 Ocak tarihlerinde Onur üyemiz, Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş eğitmenliğinde gerçekleştirdik; Tango ile Sahne Fotoğrafçılığı.

[vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”595,594,593,592,591,590,589,588,587,586″ img_size=”600×400″]

Fotoğraf sanatının farklı alanlarında kendimizi geliştirmek, yaratıcı fotoğraf tekniklerini öğrenmek ve deneyimlemek, az ışıkta nasıl etkili fotoğraflar çekileceği hakkında bilgi sahibi olmak için düzenlediğimiz bu atölyenin teori ve çekim sonrası fotoğrafları değerlendirme çalışmalarını dernek merkezinde, pratik çekimleri ise Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezinde yaptık. Tango gösterileri Melis Koyuncu- MK Dance Project Grubu tarafından yapıldı. Grup üyeleri Bahar Kılıç, Irina Kirkov,  Önder Gümüştaş ve Gökhan Arsoy’un tango danslarıyla yapılan atölye pratiği çekimlerinde diyafram, enstantane ve ISO ayarları ile, hangi modda, ‘nasıl daha iyi çekebiliriz’i deneyimledik.

Düşük ışıkta ve duman efekti ile görüntülemeye çalıştığımız tango sahnelerini fotoğraflarken ustalarımız Faruk Akbaş ve Gökhan Korkmazgil bize yol gösterdi. Çekimleri videoya alan Uzay Deniz Ajansı ve Cem Özer bize hazırladıkları video ile unutulmaz bir anı hediye ettiler.

Sosyal medya hesaplarımızda çektiğimiz fotoğrafları yayınlarken atölye esnasında aslında ne kadar keyifli zaman geçirdiğimizi anladık. Hem eğlendik hem öğrendik. 25 Ocak günü dernek binamızdaki haftalık toplantımızda Gökhan Korkmazgil çekilen fotoğrafların değerlendirmesini yaptı.

Yorum, görüş ve önerileriniz